Co povedali

Preklad rozhovoru s Frankom

6. září 2013 v 21:42 | by slsi
V stredu vyšiel nový Kerrang!, ktorý v sebe mal aj nové interview s Frankom. A tu máte sľúbený preklad. Postarala sa o neho Lumierre, za čo jej veľmi pekne ďakujem :)

Pokud je nějaká věc, kterou Frank Iero právě teď nemá v rukách, je to čas.
"Včera měly moje holky dvojčata narozeniny," říká trojnásobný táta, když zvedá telefon u sebe doma v New Jersey. "Holky jsou právě tři roky, takže se dostávají do toho věku, kdy už opravdu ví, že je oslava pro ně a vybírají si s tím spojené výhody tím, že běhají kolem a jedí tolik dortu, kolik samy váží. Je to tu jako ve zvířecím domě."

K! scany - rozhovor s Frankom

4. září 2013 v 13:53 | by slsi
Preklad čakajte v piatok, porpípade v sobotu
Prepis interview nájdete aj TU

NERDIST PODCAST: GERARD WAY

12. srpna 2013 v 23:22 | by slsi
Nový podcast s Gerardom, na ktorý on sám upozornil. Porozpráva tu o komiksoch, o tom ako sa dostal k hudbe a o živote po MCR. Enjoy

MY CHEMICAL ROMANCE: TOHLE JE KONEC

23. července 2013 v 17:43 | by slsi
Nový rozhovor s Gerardom, ktorý poskytol pre RockSound. Opäť raz sa preberá jeho práca na novom komikse "Killjoys", jeho plány do budúcnosti ale aj o tom čo priniesol koniec MCR.


ZA PREKLAD ĎAKUJTE LUMIERRE!
Minulý měsíc spolu s vydáním druhé části série komiksových knih The True Lives Of The Fabulous Killjoys dospěl ke konci i svět My Chemical Romance. Mluvili jsme s frontmanem a spisovatelem Gerardem Wayem a jeho spolupracovnicí z projektu (Killjoys) o izolaci, naději a o tom, co přinese budoucnost.

Rocková hviezda Gerard Way: Pravý ‘Killjoy’

12. června 2013 v 20:40 | by slsi
Sľúbila som ho vo štvrtok, avšak som sa poponáhľala a tak ho tu máte o deň skôr. (Zajtra sa asi dočkáte prekladu ďalšieho interview, uvidíme)

Originál nájdete na TEJTO stránke!

Fanúšikovia kapely My Chemical Romance sú neustále prekvepení tým, že Gerard Way, - známy ako hlavný spevák, frontman, ktorý spieva náladové punkové vypalovačky, skrytý pod svojím EMO účesom - je vlastne uznávaný spisovateľ komiksov.

Frank Iero: Interview pre Epiphone

6. června 2013 v 20:22 | by slsi
Od My Chemical Romance sa posúva dopredu k Death Spells
Frank Iero: The Epiphone Interview
Gitarista Frank Iero je jedným z najmladších a najaviac eklektických umelcov Epiphone s vlastným modelom gitary. S jeho vlastne navrhnutou Wilshire Phant-o-matic Frank obchádzal celosvetové turné My Chemical Romance, ktoré sa konalo v rámci vydania Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. Hoci Chemical Romance nedávno ohlásili svoj rozpad, Frank už pracuje na novej hudbe so svojou skupinou - Death Spells.

Frankov entuziazmus pre tvorbu - všetkých druhov hudby - bol zjavný aj v našom interview, v ktorom umelci ako The Ramones, King Curtis, Richie Havens, a the Smiths sa javili ako inšpirácie. Frankova Phant-o-matic bola vydaná pre zisk vysokých ocenení v 2011 a stále pokračuje v zahrňovaní starých a aj nových hráčov. Má mahagónové telo...(to sa mi fakt nechce prekladať...vypisujú len časti gitary). A ako sa dočítate v našom interview- Frankova Phant-o-matic nikdy neodpočíva.

Frank si našiel čas na interview s Epiphone

4. června 2013 v 6:19 | by slsi
Nové interview s Frankom, kde opäť rozpráva o Death Spells, plánoch do budúcnosti, ale aj o MCR, síce len krátko a veľmi stručne

(preklad čakajte najskôr až vo štvrtok)

Interview v originálnom znení nájdete TU

Spevák kapely My Chemical Romance, Gerard Way, spolupracuje na natáčaní detskej show "The Aquabats! Super Show!" a pokračuje s vytváraním hudby.

24. května 2013 v 6:11 | by slsi
Za preklad interview veľmi pekne ďakujem Lumierre :)


Dětský rock'n'rollový TV pořad "The Aquabats! Super Show!" teď bude ještě rockovější než kdy dřív. Pro začátek druhé série domluvil vedoucí producent Christian Jacobs ("Yo Gabba Gabba!") zpěváka My Chemical Romance Gerarda Waye, aby spolurežíroval a pomohl přinést nové prvky do hudby.

V této epizodě, která se vysílá 1. června 1 p.m. ET, se objeví také baskytarista My Chemical Romance (a Wayův bratr) Mikey Way jako frontman death-metalové kapely jménem Asthma. Tato kapela se chce pomstít Aquabats poté, co prohrála v souboji kapel, protože se Aquabat Ricky Fitness (Richard Folomir) zamiloval do soutěžící jménem Rachael Moonbug a nespravedlivě jí udělil hlavní cenu v hodnotě $750.

"Moje žena moc nesouhlasila s tím, že zařazujeme death metalovou kapelu do dětského pořadu," řekl Jacobs, který také hraje hlavního Aquabata jménem M.C. Bat Commander. "Řekl jsem jí, 'Miláčku, děti se musí o takových věcech dozvědět brzy.'"

"Jde o to," přidává Gerard Way, "že každý, kdo z toho byl nervózní, by si měl uvědomit, že Asthma jsou ti zlí. Takže by měli být trochu strašidelní."

Strašidelní, ale vtipní. Death metalová písnička byla jako demo nahraná Wayem, ale režiséři se rozhodli pro její verzi od Matta Gorneye, který přispívá do Yo Gabba Gabba! A zatímco písnička šlape jako od Behemoth, není to úplně typický death metal.

"Text je o pošťákovi," řekl Jacobs. "Nejde rozeznat, co říkají, ale je to 'Když procházím ulicí, můžeš slyšet zvuk mých nohou. Pošťák přináší poštu.' Byl to vítěz."
Další hlavní píseň v epizodě je akustické číslo ve stylu Jewel, ke kterému Way přispěl textem a Gorney napsal hudbu. "Text byl původně 'Každý potřebuje někoho, kdo se někoho někde dotýká,' ale museli jsme to změnit," řekl Way. "Napsal jsem to dost bláhově a Chrisianovi to přilo v pohodě, ale přinesli jsme to televizní společnosti a oni na to: 'Jo... um, nejsem si jistý tím dotýkáním.' Tak jsme to změnili na 'objímání.'"

Navíc mimo režírování a vymýšlení textů pomohl Way i s vymýšlením bizarního děje. Původně se Asthma proměnili v Antibats ďábelským "Silver Skull" a byli posláni, aby se pomstili Aquabats. Zbytek epizody byl potom hlavně o boji mezi těmito kapelami. Ale když producent The Hub poukázal na to, že to vypadá, jako by postavy postrádaly motivaci, Way přidal nový prvek do děje tím, že vymyslel darovaný mozek, který vláda svěří Aquabats, aby ho předali politickému vůdci jménem Governor Robot.

"Zjistili jsme: 'Jo, tyhle postavy se v podstatě pořád jen mlátí mezi sebou,'" řekl Way. "Takže jsem přišel s tou postavou jménem Governor Robot a ten mozek napadl Aquabats, kteří mu potřebovali něco přinést na konci dílu."

Také tam najdeme dojemnou - pokud považujete dloubání do slizkého mozku jako dojemné - scénu mezi Ricky Fitnessem a Rachael Moonbug, ve které superhrdinové vystopují zpěvačku v zábavním parku, kde vystupuje.

Semínka Antibats byla zasazena, když se Way dal dohromady s Jacobsem před pár lety. Zatímco ten prve jmenovaný pracoval pro Yo Gabba Gabba!, zpěvák mluvil v rozhovoru o sledování Yo Gabba Gabba! se svojí malou dcerou. A Jacobs, který je velký fanoušek My Chemical Romance a Wayových oceněných komiksů The Umbrella Academy, se rozhodl zpěváka kontaktovat.

"Říkal jsem si: 'Musíme makat dohromady! Tohle miluju, chlape!'" rozplýval se Jacobs. Ale nedošlo k tomu hned.

"O rok později jsem letěl zpět z New Yorku a Frank z My Chem byl v tom letadle taky. Říkal jsem si: 'Pane jo, to je Frank, musím s ním mluvit!'" řekl Jacobs. "Potil jsem se a byl jsem nervózní. Neumím oslovit lidi bez toho, abych byl nervózní. Ale setkal jsem se s Frankem. Pak jsem mluvil s Gerardem po telefonu a pak jsme měli My Chem u nás v pořadu. To bylo skvělé a jedna věc navazovala na druhou."

"Rovnou jsme s tím začali," řekl Way. "Začali jsme spolupracovat okamžitě bez toho, abychom zjstili, že to vůbec děláme. On měl nápad, který by mě přivedl na nápad něco nakreslit a já mu pak poslal tu kresbu. Pořád jsme si vyměňovali nápady, a jakmile došlo na hraní, už to bylo jednoduché. Christian je skvělý režisér a skvělý vedoucí. Všem se moc líbilo s ním pracovat s ním na našem setu písniček a brali jsme jeho řízení super-v pohodě, protože s námi dobře komunikoval."

Way pracoval s Jacobsem na čtyřech věcech, ale vlastně jen do The Antibats byl zapojen i Way. I když už je po natáčení, Way pracuje víc než kdy dříve.

"Určitě si nedávám přestávku," objasnil. "Většinou jsem vzhůru minimálně do dvou do rána a píšu hudbu a vstávám kolem sedmé ráno se svojí dcerou. Takže každou noc spím čtyři až pět hodin a pracuju od minuty, kdy vstanu a odvedu ji do školy, až do chvíle, kdy jdu do postele."
Ačkoli Way prozradil, že se vrtal v různých hudebních stylech ve svém hudebním studiu a hrál různé aranže v různých nástrojových obsazeních, nebude upřesňovat, jestli jsou písničky rockové, punkové, popové nebo něco naprosto jiného. "Prostě se snažím zjistit, co přesně bych měl dělat," řekl. "Beru si podněty z vesmíru a velmi hluboce o tom přemýšlím a stoprocentně následuji svoje instinkty."

Přesto odmítnul jakýkoli zájem o to vytvořit sólovou nahrávku. "Nikdy jsem si sebe nepředstavoval jako sólistu. Někteří moji oblíbení umělci jako Nick Cave a Tom Waits jsou momentálně mnohem víc nad můj rámec a mám pocit, že kdybych dělal něco jako oni, musel bych být mnohem starší a potřeboval bych mnohem víc životních zkušeností. Takže nemám pocit, že bych do něčeho takového šel. Prostě mi to nepřijde správné."

To uvádí Waye do nejisté pozice, která bude pravděpodobně určována osudem nebo tím pravým setkáním s tou pravou skupinou lidí - ačkoli řekl, že momentálně nevkládá žádné úsilí do formování nové kapely.

"Opravdu jsem nedělal nic konkrétního mimo psaní tuny různých věcí," řekl. "Prostě jen sbíhám zkušenosti. Hraju na mnoho nástrojů, pořád píšu hudbu a hádám, že se tam vyjadřuju a nic neodstrkuju pryč. Jediný způsob, jakým bych to popsal, je to, že nevím, kým jsem byl předtím, než jsem začal s My Chem. Vím, že ta odpověď je nic, ale v tom to je. Prostě objevuju a uvidím, co se stane."

“Veríš v Boha, Gerard? Aký je tvoj názor na náboženstvo?”

15. května 2013 v 16:45 | by slsi
Možno ste to zachytili, možno nie, ale v poslednej dobe sa mnoho ľudí obracalo na Gerarda s otázkou ohľadom jeho viery v Boha. Nakoniec sa rozhodol, že napíše dopis, ktorý rovnako zverejnil na svoj twitter. Pokúsila som sa vám ho preložiť. Nekontrolovala som to po sebe(rovnako ako on xD), tak sa za prípadné chyby ospravedlňujem :)

Ľudia mi začali klásť otázky ohľadom môjho názoru na náboženstvo a na vieru a tak som sa minulú noc rozhodol napísať tento list, potom som sa unavil. Ak vás téma Náboženstva akokoľvek uráža alebo prosto nedokážete rešpektovať osobnú vieru iných, prosím prestaňte v tomto momente čítať a radšej sa sústrďte na moje tweety o balzámoch na pery alebo gitarách.

Tu je moja odpoveď, aj keď sčasti kontroverzná, ale poďme na to, pretože v momentálne som ako otvorená kniha-

Bol som vychovávaný ako Katolík, čo ma odvrátilo od náboženstva, pretože som s ním získla zlé skúsenosti. Potom, keď som bol mladý dospelý, smrť v rodine u mňa vyvolala veľa hnevu a mala za následok, že som sa od viery ešte viac vzdialil., aj keď som si plne uvedomoval, že svoje umelecké nadanie som dostal od Boha. Dokonca som pevne veril, že vytvoriť MCR bola úloha, ktorú mi nariadil Boh, nie ako scéna z The Blues Brothers.Táto úloha zahrňovala pomoc ľuďom a boj proti silám zla pomocou slov a čistých plameňov produkovaných zosilovačmi od Marshall Halfstack.
Toto je pravda. Je to tiež moja verzia a môj príbeh, a ak s ním nesúhlasite, jedného dňa môžete povedať vlastnú verziu svojho príbehu, ale toto je moja verzia a rovnako je to moja viera - žiadam, aby ste to rešpektovali, rovnako ako ja rešpektujem vaše príbehy, pokiaľ teda neevokujú nenávisť, diskrimináciu či násilie.

A teraz, kde sa momentálne náchadzam-
Nechať sa opäť zatiahnuť sa do vážnejšieho tématu mi poskytlo príležitosť čeliť viacerým otázkam a tiež som mohol byť úprimný k samému sebe o vlastných pocitoch k Bohu, a hnev vo vnútri odišiel už pre rokmi. Pravdou je, že som vždy veril v Boha. Vtedy som bol len mladý a nahnevaný, a pritom som bol naštvaný viac na seba, ako na čokoľvek iné. Prestal som nenávidieť samého seba a začal som skutočne milovať osobou, ktorou som bol, a to tak dlho, kým som sa správal ako ten, kým som bol. A to je osoba, ktoru som teraz.

Vyzerá podľa mňa Boh ako karikatúra s bielou bradou? Nie, tak podľa mňa Boh nikdy nevyzeral. Je to niečo, čo sa v mojom pohľade vždy menilo - tie malé vízie, ktoré mám mi ukazujú, akú podobu má momentálne. Je to muž? Niekedy, a sú to dlhšie úseky, to je žena alebo bytosť ženského pohlavia. Niekoľko rokov som si predstavoval Boha ako intergalaktického červa vo veľkosti planéty - slepého, ale vidiaceho a cítiaceho skrz zvukové vibrácie. Dokonca raz Boh vyzeral ako imaginárna J-Popová hviezda.
To ako Boh vyzerá, pre mňa nie je podstatné.
Vlastne si myslím, že vzniká viacero rozbrojov o tom, ako Boh vyzerá, a o rozdielnosti názorov na túto tému, než o kadejakých iných formách násilia.
Takže sa tým nezaoberám.
A tiež verím v evolúciu a vedu.

Takže áno. Verím v Boha a som s tým spokojný.
A tiež som po sebe nekontroloval pravopis.

5.14.13 - ‘ ‘

15. května 2013 v 11:46 | by slsi
Tento článok, je prekladom krátkeho úryvku, ktorý Frank zverejnil na svoju stránku. Viem, že zvyčajne správy z tejto stránky neprekladám, ale nad touto som sa musela pozastaviť. Je...zvláštna. Smutná. Neviem čím, ale príde mi veľmi temná. Čo na to vravíte vy?

neklamme samých seba, priatelia. nastal koniec sveta.
keď všetok biely šum vyschol a alkohol klesol do temného hukotu...jediné, čo môžeme mať je vzájomná sku*vená spoločnosť.
(počkám na teba.)
aj keď sa naše pery nedotkli, dýchame rovnaký vzduch
a ako sa naše molekuly zrazia, zistíš, že je to pravda.
a keď by aj nie...no, tak potom som možno strácal čas.
veci, ktoré tvrdíme, nie sú tak celkom veci, ktoré hovoríme...sú našimi lžami a pravdou. našou láskou, našou nenávisťou.
a hoci môj jazyk môže byť občas ostrý, vo svojom srdci v nás stále verím.
dovoľ mi rozložiť sa v tomto objatí, dovoľ mi byť znovuzrodený ako smutná spomienka v podobe usadeného prachu a uži si to.
-usadiť sa-
chvíľe, ktoré sme spolu zdieľali, skutočné či vymyslené, sú len preambulou.
teším sa na plavbu, strarený v našej nekonečnosti.
sediment - všetok tvoj;
frnk.

Rocker utvára rovnováhu medzi komiksami, hudbou a otcovstvom.

4. května 2013 v 9:36 | by slsi

Máme tu nové interview s Gerardom, kde porozprával aj čosi viac o plánoch do budúcnosti, o otcovstve, ale aj o rozpade MCR

Zle správy pre hudobných fanúšikov: Kapela My Chemical Romance sa v marci rozpadla. Dobré správy pre komiksových fanúšikov: Spevák Gerard Way má teraz, hypoteticky, viac času na písanie diel ako bola ocenená Umbrella Academy.

The END

26. dubna 2013 v 22:22 | by slsi

Máme tu nové interview Franka pre AP. Rozhovoril sa aj MCR. Vlastne hovoril najmä o MCR. Viac si už prečítajte sami.

Dávno predtým, ako na konci marca My Chemical Romance ticho ukončili svoje pôsobenie, gitarista Frank Iero a keyboardista James Dewees spriadali abrazívnu elektronickú hudbu pod názom Death Spells. Bez alkýchkoveľa záväzkov sa Iero ocitá na sedadle vodiča s vývaženými hodnotami nadšenia, dôvery a najhoršieho teroru.

Mega-Death: Frank Iero a James Dewees vyčarili Death Spells

10. dubna 2013 v 20:11 | by slsi
Už tento týždeň vyrazia na cesty bývalý gitarista My Chemical Romance - Frank Iero, a tiež aj pomocný keybordista James Dewees (pôsobiaci v kapelách Get Up Kids a Reggie And The Full Effect) so svojou novo-založenou kapelou Death Spells, s tým, že zahrajú ako predkapela Mindless Self Indulgence. Vzhľadom k tomu, že MSI so záľubou zamedzujú očakávania fanúšikov (o čom svedčí aj názov ich albumu Alienating Our Audience "Odcudziť naše publikum") by mala kapela Death Spells, ktorá je ukážkou elektronickej miasmy a nespútanej škaredosti, odradiť potenciálnych účastníkov a znepríjemniť im čas, ako najviac to ide. Ako Iero ďalej vysvetľuje, tento zámer bol vstavaný do samotného názvu kapely.

"Bývali momenty, kedy stará mama mojej manželky prestala na pár sekúnd dýchať. Vždy ma napadlo 'Oh, môj Bože, ona zomrela,' ale potom sa vždy prebudila. Akoby šlo o nejaké zvláštne malé kúzlo - zvláštne, malé, smrtiace kúzlo, kde sa prebudí a povie, 'Nie, som len trochu unavená.' U mňa osobne tento názov vzbudzuje pocit, akoby sa jednalo o akési úvody do iného sveta a o následnú cestu späť - niečo ako odchod z tohto sveta, ale nie nadlho...a následné vtiahnutie do reality."

Death Spells vznikli minulý rok, keď Iero a Dewees dokončili prácu v štúdiu s MCR. Iero sa presťahoval do Deweesovho apartmánu v North Hollywood, ktorý sa nachádza v komplexe preplnenom rádoby mládežou venujúcou sa rapu a počúvajúcou šerednú hip-hopovú a tanečnú hudbu. Ako odpoveď sa duo rozhodlo vytvoriť vlastný beatom riadený rock, škaredú, sčernelú synergiu mechanizovaného rachotu, premodulovaného hluku..rovnako ako rôzneho goth-rocku, post-punku a nevlnových signifikantov. "Krátko nato, ako sme začali s tvorbou obrovského buchotu sa ľudia začali sťahovať z tej časti budovy, kde sme bývali. Dokonca v jednom bode šiel James nakúpiť obrovské rastliny a rozložil ich popri oknách, takže ak ste sa pozreli dnu, vyzeralo to ako obrovská džungľa."

Iero bol vždy tak trochu zvrátený, čo sa týka jeho vlastných hudobných projektov. Napr. teraz v decembri zo srandy vytvoril krátky drum-machine-and-distorted-guitar rave-up - "Xmas Sux" a postol ho na SoundCloud. "Bol to vtip, ktorý som vytvoril na Twitteri a obdržal som množstvo jedovatých poznámok. [imituje nadutého chlapca] 'Hey, je*em ťa, Vianoce sú skvelé!' a ja na to 'Wow! Mal som nahrať celý song!' Kiež by som mohol nahrať do pozadie svoje plačúce deti a tak ten song zlepšiť." Prvý song Death Spells, ktorý Iero s Deweesom dokončili bol "Choke On One Another," - skladba s kadenciou pochodujúcej kapely a množstvom hrozného hluku presahujúcim vrchol , ktorý mal viac dočinenia s rôznymi zariadeniami vypožičanými z ateliéru MCR, ako so s nahou napodobniť Dubstep, EDM alebo unavený priemyselný rock. "Sedeli sme nad rôznymi klávesami a inými nástrojmi, ktoré sme našli v štúdiu a mohli prepašovať domov, takže sme sa mohli štvať s vecami v tom malom bytíku," hovorí, smejúc sa. "Myslím, že to vzišlo z pokusu vyhodiť si navzájom repráky do povetria!"

Okay...túto časť už neprekladám...vzdávam sa :D..prechádzam rovnko na časť, kde rozpráva o MCR(pozn. Slsi)

Jediná vec, ktorú Iero nebude robiť je smútiť nad zánikom My Chemical Romance. Nie preto, že by bol blbec, jednoducho preto, lebo je až čertovsky zaneprázdnený.

"Dostali sme sa do určitého bodu, kedy sa zdalo, že to už viac nefunguje," hovorí o rozhodnutí ukončiť kapelu, ktoré predniesli na konci Marca. "V týchto situáciách využívam úteky Holdena Caulfielda (ak by ste chceli vedieť, jedná sa o postavu z knihy Kto chytá v žite...pozn. Slsi) a nerád sa niečoho púšťam, preferujem možnosť, aby veci ostali také ako sú. A ja som bol veľký fanúšik kapely - nikdy som si neúrial, aby kapela skončila, aj keď možno nadišiel jej čas. Spravil by som čokoľvek, aby mohla pokračovač..aby mohla ísť pre väčšie dobro. Niekedy vám to zlomí väzy, ale konáte tak zo správnych dôvodov."

V článku o My Chem (z AP 2011) bol Iero ľahostajný k akejľkovek predstave o samo-sabotáži kariéry jeho bývalej kapely. "Seriem na to!" povedal redaktorovi. !Ak by som musel pracovať u McDonalda po zvyšok svojho života, aby som mohol hrať na stagei a cestovať v zasranej dodávke na turné? Urobil som to. Urobím to znova." Teraz, viac ako inokedy, sa tá poznámka zdá byť až podozrievavo predvídavá. Opustiť komerčne úspešnú kapelu, aby hral v náročnú hudbu nie je zrovna vec, ktorá vás uživí. Takže rozhodne nečakajte, že Death Spells sa objavia pred arénou v super luxusnom tour buse.

A potom to pokračuje

Pre tých, ktorých by to mohlo zaujímať...

30. března 2013 v 17:32 | by slsi
(stránka môže byť momentálne nedostupná...je tam príliš veľa ľudí)

Pre tých, ktorých by to mohlo zaujímať...

Zdravím vás priatelia a známi, diváci a zvedavci, nepriatelia a vy čo vám to je ľahostajné, veriaci a podvodníci, minulý týždeň som potreboval trochu času. Mal som chvíľu (alebo možno viac chvíľ), kedy som cítil, že ticho bolo zaslúžené a potrebné. Mal som zámer, aby sa prach trochu usadil, nie sformoval, po oznámení, ktoré mychem učinili. Veľký kus môjho života (Kriste, takmer polovica môjho života) bola venovaná tejto kapele a so všetkým čo bolo s ňou spojené. A mal som pocit, že týždeň ticha bolo to najmenej, čo som mohol spraviť, aby som prejavil česť a všetko s tým spojené.
Tento listom som napísal, vymazal, prepísal mnohokrát, čo mi pamäť siaha. Nie som moc dobrý na velebenie, takže v tomto bode to bude zdržanlivé. Neverím, že je dobré držať svoje pocity a emócie v úzadí až kým nie je príliš neskoro. Ak ste nedocenili niekoho alebo niečo v čase, keď existoval, tak potom už nemá zmysel spisovať roztomilé anekdoty v dobe, keď už sa okolo vás nenechádzajú. Za tých 12 rokov, čo som bol v MCR, som hádam povedal všetko, čo som potreboval povedať a všetko čo som povedať chcel, v dobe, keď to malo význam. Pokiaľ ma poznáte alebo ste ma počuli rozprávať o mychem viete, čo pre mňa kapela znamenala. Žil som, dýchal som a krvácal som pre ňu. Veril som a zbožňoval som veci, ktoré sme vytvorili, veril som a zbožňoval som ľudí, ktorí do toho všetkého boli zahrnutí (vrátane členov kapely a fanúšikov). Či už v dobrom či v zlom, nezdržiaval som sa ukázať pocity, keď som mal pocit, že ich treba vyjadriť. Bezprostredne som svoju kapelu miloval a neľutujem, že to skončilo. Začali sme, žili sme a skončili sme MCR zo správnych dôvodov.
Ak ste tu boli, tak viete, aká špeciálna doba to bola...a ak ste tam neboli, potom si asi prajete, aby ste tam boli.
Ďakujem vám sa všetky tie spomienky, moje fotoalbum preteká a moje srdce je neznesiteľne naplnené.
Teraz poďme ďalej...
xofrnk.

O bdelosti, vtákoch a skle.

25. března 2013 v 11:40 | by slsi
Gerard nám napísal list na rozlúčku. Dlhý, stručný a krásny. Vo mne zavládol pokoj. Tento muž navždy ostane mojím hrdinom. Nech sa deje čokoľvek. A ako sa sami na konci listu dočítate. MCR nezomiera, bude žiť ďalej. V Geradovi, v chalanoch a v nás.

Frank Iero (ex-MCR), James Dewees (TGUK, Reggie) začínajú s novou kapelou..interview

24. března 2013 v 19:56 | by slsi
Prekladám len tú časť o rozpade MCR

V piatok sa začalo uvažovať nad tým či sa Reggie vrátili kvôli tomu, že MCR už viac neexistuje.

Už nejaký ten čas sme boli mimo MCR. Čo sa týka mňa osobne som s ostatnými stále kamarát, ale keď som sa vrátil z Los Angeles, chcel som mať opäť niečo na práci. Nevenoval som tomu pozornosť. Po včerajšom oznámení som dostal množstvo emailov. Keď ste pripravený, aby niečo skončilo, tak by ten koniec mal nastať. Nemôžete sa nútiť robiť niečo, čo viac robiť nechcete. Nie som si 100% istý, ale Gerard chce pracovať na iných veciach aj Frank chce pracovať na niečom inom. Všetci chcú robiť niečo iné. A to je v poriadku. Neznamená to, že sa to už nikdy nezopakuje, znamená to, že každý potrebuje oddych. Nechcú povedať, že sa jedná o prestávku, pretože potom vám to neustále visí nad hlavou. Keď poviete, že sa jedná o rozpad, vtedy môžete prestať. Nemusíte viac odpovedať na emaily, pokiaľ sami nechcete. Myslím, že každý z kapely vytvorí skvelé sólové projekty. Všetci sú veľmi talentovaní. Bude skutočne úžasné sledovať, čo sa stane v nadchádzajúcom roku či dvoch.

Nové interview s Gerardom + fotka :)

20. března 2013 v 6:22 | by slsi
Prekladu sa dočkáte pravdepodobne poobede :)

Interview nájdete TU

Ale tu fotku sem jednoducho musím dať :D

Mikey Way hovorí o svojich bassových idoloch, "Bowie momentoch" a o svojej bassovej gitare Squier

28. února 2013 v 10:56 | by slsi


Bass Expo 2013: My Chemical Romance je kapela, ktorá zmenila názory ľudí, rozhnevala tlač, vytvorila armádu verných fanúšikov po celom svete a podarilo sa jej udržať sa v dianí okolo. Ale aj napriek jej impozantnej živej povesti, je jej hudobné majstrovstvo často prehliadané kvôli kontroverzným veciam, ktoré tlač uverejní v daný mesiac.

V snahe o nápravu sme si pohovorili s basákom Mikeym Wayom a vytiahli sme z neho informácie o jeho inšpirácii z mladosti, o jeho preferenciách a o vývoji basgitary Squier Mustang, ktorú navrhol.

Exkluzívne interview s Gerardom, Shaunom Simonom a Becky Cloonan o vývoji komiksu "Fabulous Killjoys" (preklad)

22. února 2013 v 13:36 | by slsi
Dark Horse Comics sa prvýkrát zmienili o "True Lives of the Fabulous Killjoys" ešte v roku 2009 - ide o netrpezlivo očakávanú sci-fi fikciu, ktorá pochádza z dielne víťaza Eisner Award a frontmana kapely My Chemical Romance - Gerarda Waya. Kniha prebývala v predstavách čitateľov, keď nedočkavo čakali na ďalšie správy, ale čas stále plynul a o knihe nebolo ani chýru ani slychu.

Exkluzívne interview s Gerardom, Shaunom Simonom a Becky Cloonan o vývoji komiksu "Fabulous Killjoys"

12. února 2013 v 6:32 | by slsi
Zatiaľ len v anglickom origináli.
(preklad čakajte buď dnes večer, zajtra, pozajtra alebo až cez víkend)

 
 

Reklama